یک ویروس H1N1 سی سال طول می کشد تا پروسه  تکامل خود را طی کند و بتواند از انسان به انسان منتقل شود و آن همه افتضاح و مرگ و میر ببار آورد.در واقع سی سال پیش  در مکزیک این ویروس از بدن پرندگان مهاجر به بدن پرندگان اهلی مثل مرغ و خروس منتقل شد و بعد از چندین سال به بدن خوک و بعد از آن به انسان و اکنون از انسان به انسان منتقل می شود.

این کل دوره تکامل ویروس است که سی سال طول کشیده است و تکامل آن منجر به ضرر و زیان کلی در جهان و البته ایران شده است.

تا اینجا نتیجه می گیریم که به تکامل رسیدن هم همیشه خوب نیست،بنابراین زیاد هم دنبال به کمال رسیدن نباشیم ، شاید با کمالاتمان دنیا را به افتضاح بکشانیم که اصطلاحا به آن می گویند پاندمی! یعنی همه گیر جهانی!

صبح داشتم فکر می کردم که دوره تکامل یک انسان با سن متوسط 70 سال چقدر طول می کشد؟تکامل جسمی،تکامل روحی ،تکامل مالی و تکامل احساسی؟

بر فرض که به این تکامل هم برسد به قول آقای دکتر  "چه فایده ای دارد؟"

فرض که من سوار یک ماشین مدل بالا شوم یا خانه ام را به نیاوران منتقل کنم و برای رسیدن به آن کلی هم سگدو بزنم،کلی لابی کنم و ان تا کار دیگر که معلوم نیست درست است یا نه ، بعدش هم در نهایت بخواهم پز اموالم را به یک مشت بدبخت بیچاره مثل الان خودم بدهم.آخرش که چی؟

چرا باید الان را به سختی بگذرانم که در آینده ای که مطمئن نیستم می آید یا نه راحت باشم؟ منی که الان به قول معروف الکی زنده ام و هیچ تضمینی برای یک لحظه دیگرم نیست؟

باز هم به قول آقای دکتر  : چه فایده ای دارد؟

 

پ ی:حقیقت اینست که گاهی ابلهان  درست می گویند!!!

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳۸٩/۱۱/٤ | ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : چله نشین | نظرات ()
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.